Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECH-U1C151JX5
ECH-U1C151JX5
5S-ECH-U1C151JX5
ECH-U1C151JX5
CAP FILM 150PF 5% 16VDC 0603
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:ECH-U(X)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:16V
Dielectric Material:Polyphenylene Sulfide (PPS)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized - Stacked
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:Surface Mount
Size / Dimension:0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max):0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Termination:0.033 (0.85mm)