Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECH-A25605JX
ECH-A25605JX
5S-ECH-A25605JX
ECH-A25605JX
CAP FILM 6UF 5% 250VAC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECHAX
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:250V
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene
Operating Temperature:Metallized
Mounting Type:-
Package / Case:-25??????C ~ 70??????C
Size / Dimension:Through Hole
Height - Seated (Max):Radial
Termination:1.595 L x 0.866 W (40.50mm x 22.00mm)
Lead Spacing:1.339 (34.00mm)
Applications:PC Pins
Features:1.181 (30.00mm)