Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECH-A25505JX
ECH-A25505JX
5S-ECH-A25505JX
ECH-A25505JX
CAP FILM 5UF 5% 250VAC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECHAX
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:250V
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene
Operating Temperature:Metallized
Mounting Type:-
Package / Case:-25??????C ~ 70??????C
Size / Dimension:Through Hole
Height - Seated (Max):Radial
Termination:1.595 L x 0.787 W (40.50mm x 20.00mm)
Lead Spacing:1.260 (32.00mm)
Applications:PC Pins
Features:1.181 (30.00mm)