Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECH-A18605JX
ECH-A18605JX
5S-ECH-A18605JX
ECH-A18605JX
CAP FILM 6UF 5% 180VAC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECHAX
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:180V
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene
Operating Temperature:Metallized
Mounting Type:-
Package / Case:-25??????C ~ 70??????C
Size / Dimension:Through Hole
Height - Seated (Max):Radial
Termination:1.457 L x 0.650 W (37.00mm x 16.50mm)
Lead Spacing:1.083 (27.50mm)
Applications:PC Pins
Features:1.280 (32.50mm)