DSF050J153
5S-DSF050J153
DSF050J153
CAP FILM 0.015UF 5% 50VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | DSF |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized - Stacked |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.287 L x 0.126 W (7.30mm x 3.20mm) |
| Termination: | 0.236 (6.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.197 (5.00mm) |