DSF050J125
5S-DSF050J125
DSF050J125
CAP FILM 1.2UF 5% 50VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | DSF |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized - Stacked |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.402 L x 0.256 W (10.20mm x 6.50mm) |
| Termination: | 0.433 (11.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.295 (7.50mm) |