DS371256-CA
5S-DS371256-CA
DS371256-CA
CAP FILM 25UF 370VAC QC TERM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | DMF |
| Tolerance: | -0.05 |
| Voltage Rating - AC: | 0.1 |
| Voltage Rating - AC: | 370V |
| Dielectric Material: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polypropylene (PP) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -25??????C ~ 70??????C |
| Size / Dimension: | Chassis Mount |
| Height - Seated (Max): | Requires Holder/Bracket |
| Termination: | Radial |
| Lead Spacing: | Can |
| Applications: | 1.614 Dia (41.00mm) |
| Features: | 4.016 (102.00mm) |