DPP2P15K-F
5S-DPP2P15K-F
DPP2P15K-F
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | DPP |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 140V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.024 L x 0.472 W (26.00mm x 12.00mm) |
| Termination: | 0.984 (25.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.787 (20.00mm) |