Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) DLR1S47K-F+NTE
DLR1S47K-F+NTE
5S-DLR1S47K-F+NTE
DLR1S47K-F+NTE
CAP FILM 0.047UF RADIAL
Product Description
Packaging:-
Series:*
Tolerance:-
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Termination:-
Lead Spacing:-
Applications:-
Features:-
Related special
  • DF11-2428SCF
  • Hirose
  • Socket Contact Tin 24-28 AWG Crimp
  • In stock
  • DF3-2428SCF
  • Hirose
  • Socket Contact Tin 24-28 AWG Crimp Stamped
  • DF3-EP2428PCF
  • TE Connectivity
  • Pin Contact Tin 24-28 AWG Crimp
  • Female Blade Sockets Contact Tin 24-28 AWG Crimp
  • DF65-4S-1.7C
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Beige 0.067" (1.70mm)