CB182G0105JBC
5S-CB182G0105JBC
CB182G0105JBC
CAP FILM 1UF 5% 250VDC 6054
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | CB |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 6054 (153137 Metric) |
| Termination: | 0.602 L x 0.539 W (15.30mm x 13.70mm) |
| Lead Spacing: | 0.236 (6.00mm) |