CB182D0475JBC
5S-CB182D0475JBC
CB182D0475JBC
CAP FILM 4.7UF 5% 63VDC 6054
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | CB |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 6054 (153137 Metric) |
| Termination: | 0.602 L x 0.539 W (15.30mm x 13.70mm) |