CB052E0105JBC
5S-CB052E0105JBC
CB052E0105JBC
CAP FILM 1UF 5% 100VDC 2824
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | CB |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2824 (7260 Metric) |
| Termination: | 0.283 L x 0.240 W (7.20mm x 6.10mm) |
| Lead Spacing: | 0.224 (5.70mm) |