CB042K0103KBC
5S-CB042K0103KBC
CB042K0103KBC
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC 2220
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | CB |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Termination: | 0.228 L x 0.197 W (5.80mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.110 (2.80mm) |