CB042D0684JBC
5S-CB042D0684JBC
CB042D0684JBC
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC 2220
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | CB |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Termination: | 0.228 L x 0.197 W (5.80mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.157 (4.00mm) |