CB042D0474JBC
5S-CB042D0474JBC
CB042D0474JBC
CAP FILM 0.47UF 5% 63VDC 2220
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | CB |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2220 (5750 Metric) |
| Termination: | 0.228 L x 0.197 W (5.80mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |