CB037E0473JBA
5S-CB037E0473JBA
CB037E0473JBA
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC 1812
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | CB |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Naphthalate (PEN) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 1812 (4532 Metric) |
| Termination: | 0.185 L x 0.126 W (4.70mm x 3.20mm) |
| Lead Spacing: | 0.102 (2.60mm) |