CB027C0104JBA
5S-CB027C0104JBA
CB027C0104JBA
CAP FILM 0.1UF 5% 25VDC 1210
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | CB |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 16V |
| Voltage Rating - AC: | 25V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Naphthalate (PEN) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 1210 (3225 Metric) |
| Termination: | 0.130 L x 0.098 W (3.30mm x 2.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.071 (1.80mm) |