C4GADUD5150AA1J
5S-C4GADUD5150AA1J
C4GADUD5150AA1J
CAP FILM 15UF 5% 250VDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | C4G |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 3.9 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 0.965 Dia x 1.732 L (24.50mm x 44.00mm) |