C4DEIPQ5680A8TK
5S-C4DEIPQ5680A8TK
C4DEIPQ5680A8TK
CAP FILM 68UF 10% 800VDC SCREW
| Series: | C4DE |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 800V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 0.7 mOhm |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 3.307 Dia (84.00mm) |
| Lead Spacing: | 2.598 (66.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.772 (45.00mm) |