C4BTHBX5200ZANJ
5S-C4BTHBX5200ZANJ
C4BTHBX5200ZANJ
CAP FILM 20UF 5% 600VDC QC TERM
Product Description
Packaging:Bulk
Series:C4B
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:330V
Voltage Rating - AC:600V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:1.7 mOhm
Mounting Type:-40??????C ~ 85??????C
Package / Case:Chassis Mount
Size / Dimension:Rectangular Box
Height - Seated (Max):2.264 L x 1.378 W (57.50mm x 35.00mm)
Termination:1.969 (50.00mm)
Lead Spacing:Quick Connect
Applications:Disconnect
Features:1.614 (41.00mm)