C4BSNBX4200ZBLJ
5S-C4BSNBX4200ZBLJ
C4BSNBX4200ZBLJ
CAP FILM 2UF 5% 1KVDC QC TERM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | C4B |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 600V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 2 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Rectangular Box |
| Height - Seated (Max): | 1.654 L x 1.181 W (42.00mm x 30.00mm) |
| Termination: | 1.772 (45.00mm) |
| Lead Spacing: | Quick Connect |
| Applications: | Disconnect |
| Features: | 0.866 (22.00mm) |