C4ATGBW5200A3MJ
5S-C4ATGBW5200A3MJ
C4ATGBW5200A3MJ
CAP FILM 20UF 5% 450VDC RAD 4LD
| Series: | C4A |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | 450V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 3.5 mOhm |
| Size / Dimension: | Radial - 4 Leads |
| Height - Seated (Max): | 2.264 L x 1.181 W (57.50mm x 30.00mm) |
| Termination: | 1.772 (45.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 2.067 (52.50mm) |