C4AEGBW6100A3NJ
5S-C4AEGBW6100A3NJ
C4AEGBW6100A3NJ
CAP FILM 100UF 5% 450VDC RAD 4LD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:C4AE
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:450V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:4.2 mOhm
Mounting Type:-40??????C ~ 85??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial - 4 Leads
Height - Seated (Max):2.264 L x 1.378 W (57.50mm x 35.00mm)
Termination:1.969 (50.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:2.067 (52.50mm)