C4AEGBW5350A3JJ
5S-C4AEGBW5350A3JJ
C4AEGBW5350A3JJ
CAP FILM 35UF 5% 450VDC RAD 4LD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | C4AE |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 450V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 9.1 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial - 4 Leads |
| Height - Seated (Max): | 1.673 L x 1.102 W (42.50mm x 28.00mm) |
| Termination: | 1.465 (37.20mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |