C44UUGQ6250F8SK
5S-C44UUGQ6250F8SK
C44UUGQ6250F8SK
CAP FILM 250UF 10% 1.3KVDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | C44U |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 1300V (1.3kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 3.5 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Chassis |
| Size / Dimension: | Stud Mount |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | Can |
| Lead Spacing: | 3.346 Dia (85.00mm) |
| Applications: | 5.748 (146.00mm) |