C44AFFP5500ZE0J
5S-C44AFFP5500ZE0J
C44AFFP5500ZE0J
CAP FILM 50UF 5% 400VDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | C44A |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 6 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Chassis |
| Size / Dimension: | Stud Mount |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | Can |
| Lead Spacing: | 1.969 Dia (50.00mm) |
| Applications: | 4.055 (103.00mm) |