C44AFFP5250ZA0J
5S-C44AFFP5250ZA0J
C44AFFP5250ZA0J
CAP FILM 25UF 5% 400VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | C44A |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 5 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 1.772 Dia (45.00mm) |
| Lead Spacing: | 3.228 (82.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 0.878 (22.30mm) |