C274ACF5150WA0J
5S-C274ACF5150WA0J
C274ACF5150WA0J
CAP FILM 15UF 5% 470VAC STUD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | C274 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 470V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 85??????C |
| Mounting Type: | Chassis |
| Package / Case: | Stud Mount |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 1.575 Dia (40.00mm) |
| Lead Spacing: | 2.894 (73.50mm) |