C274AC35400SA0J
5S-C274AC35400SA0J
C274AC35400SA0J
CAP FILM 40 UF 5% 470 VAC MOTOR
Product Description
Packaging:Bulk
Series:C274
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:470V
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-25??????C ~ 85??????C
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Radial
Size / Dimension:Can
Height - Seated (Max):1.969 Dia (50.00mm)
Termination:3.740 (95.00mm)