C274AC35250AA0J
5S-C274AC35250AA0J
C274AC35250AA0J
CAP FILM 25UF 5% 470VAC QC TERM
| Series: | C274 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 470V |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | Can |
| Height - Seated (Max): | 1.772 Dia (45.00mm) |
| Termination: | 3.740 (95.00mm) |
| Lead Spacing: | Quick Connect Tab - 0.248 (6.30mm) |
| Applications: | 0.528 (13.40mm) |