C274AC35200SA0J
5S-C274AC35200SA0J
C274AC35200SA0J
CAP FILM 20UF 5% 470VAC STUD
| Series: | C274 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 470V |
| Mounting Type: | Chassis |
| Package / Case: | Stud Mount |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 1.772 Dia (45.00mm) |
| Lead Spacing: | 2.991 (76.00mm) |
| Applications: | Quick Connect Tab - 0.250 (6.35mm) |
| Features: | 0.528 (13.40mm) |