BLC200J701B4B
5S-BLC200J701B4B
BLC200J701B4B
CAP FILM 20UF 5% 700VDC RAD 4LD
| Series: | BLC |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 230V |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 3.9 mOhm |
| Size / Dimension: | Radial - 4 Leads |
| Height - Seated (Max): | 1.634 L x 1.102 W (41.50mm x 28.00mm) |
| Termination: | 1.457 (37.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |