BLC150J701B4A
5S-BLC150J701B4A
BLC150J701B4A
CAP FILM 15UF 5% 700VDC RAD 4LD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | BLC |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 230V |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 5.2 mOhm |
| Mounting Type: | -45??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial - 4 Leads |
| Height - Seated (Max): | 1.634 L x 0.787 W (41.50mm x 20.00mm) |
| Termination: | 1.575 (40.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |