BFC238330334
5S-BFC238330334
BFC238330334
CAP FILM 0.33UF 5% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 383 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 350V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.220 L x 0.591 W (31.00mm x 15.00mm) |
| Termination: | 0.984 (25.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |