BFC238320474
5S-BFC238320474
BFC238320474
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 383 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.220 L x 0.512 W (31.00mm x 13.00mm) |
| Termination: | 0.906 (23.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |