BFC237051102
5S-BFC237051102
BFC237051102
CAP FILM 1000PF 10% 400VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MKT370 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.283 L x 0.098 W (7.20mm x 2.50mm) |
| Termination: | 0.256 (6.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.200 (5.08mm) |