BFC233921683
5S-BFC233921683
BFC233921683
CAP FILM 0.068UF 20% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Automotive |
| Tolerance: | Active |
| Voltage Rating - AC: | 0.068??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????20% |
| Dielectric Material: | 310V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 630V |
| Operating Temperature: | Polypropylene (PP) |
| Mounting Type: | Metallized |
| Package / Case: | - |
| Size / Dimension: | -55??????C ~ 110??????C |
| Height - Seated (Max): | Through Hole |
| Termination: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.492 L x 0.197 W (12.50mm x 5.00mm) |
| Applications: | 0.433 (11.00mm) |