BFC233920474
5S-BFC233920474
BFC233920474
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Automotive |
| Tolerance: | Active |
| Voltage Rating - AC: | 0.47??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????20% |
| Dielectric Material: | 310V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 630V |
| Operating Temperature: | Polypropylene (PP) |
| Mounting Type: | Metallized |
| Package / Case: | - |
| Size / Dimension: | -55??????C ~ 110??????C |
| Height - Seated (Max): | Through Hole |
| Termination: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.689 L x 0.394 W (17.50mm x 10.00mm) |
| Applications: | 0.650 (16.50mm) |