BFC233820684
5S-BFC233820684
BFC233820684
CAP FILM 0.68UF 20% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MKP338 2 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 310V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.024 L x 0.335 W (26.00mm x 8.50mm) |
| Termination: | 0.709 (18.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |