BFC233810104
5S-BFC233810104
BFC233810104
CAP FILM 0.1UF 20% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MKP338 1 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 440V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.689 L x 0.394 W (17.50mm x 10.00mm) |
| Termination: | 0.650 (16.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |