B33364A5156J050
5S-B33364A5156J050
B33364A5156J050
CAP FILM 15UF 5% 440VAC QC TERM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CBB66 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 440V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 70??????C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Requires Holder/Bracket |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 2.756 L x 1.772 W (70.00mm x 45.00mm) |
| Lead Spacing: | 2.638 (67.00mm) |