B32934B3225K000
5S-B32934B3225K000
B32934B3225K000
CAP FILM 2.2UF 10% 305VAC RADIAL
| Tolerance: | Active |
| Voltage Rating - AC: | 2.2??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????10% |
| Dielectric Material: | 305V |
| Termination: | Radial |
| Lead Spacing: | 1.240 L x 0.709 W (31.50mm x 18.00mm) |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |