B32933B3474K000
5S-B32933B3474K000
B32933B3474K000
CAP FILM 0.47UF 10% 305VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Automotive |
| Tolerance: | Active |
| Voltage Rating - AC: | 0.47??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????10% |
| Dielectric Material: | 305V |
| Termination: | Radial |
| Lead Spacing: | 1.043 L x 0.413 W (26.50mm x 10.50mm) |
| Applications: | 0.650 (16.50mm) |