B32933B3105K000
5S-B32933B3105K000
B32933B3105K000
CAP FILM 1UF 10% 305VAC RADIAL
| Tolerance: | Active |
| Voltage Rating - AC: | 1??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????10% |
| Dielectric Material: | 305V |
| Termination: | Radial |
| Lead Spacing: | 1.043 L x 0.571 W (26.50mm x 14.50mm) |
| Applications: | 1.161 (29.50mm) |