B32933A3334K000
5S-B32933A3334K000
B32933A3334K000
CAP FILM 0.33UF 10% 305VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Automotive |
| Tolerance: | Active |
| Voltage Rating - AC: | 0.33??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????10% |
| Dielectric Material: | 305V |
| Termination: | Radial |
| Lead Spacing: | 1.043 L x 0.276 W (26.50mm x 7.00mm) |
| Applications: | 0.630 (16.00mm) |