B32932A3683K000
5S-B32932A3683K000
B32932A3683K000
CAP FILM 0.068UF 10% 305VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Automotive |
| Tolerance: | Active |
| Voltage Rating - AC: | 0.068??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????10% |
| Dielectric Material: | 305V |
| Termination: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm) |
| Applications: | 0.413 (10.50mm) |