B32932A3154M289
5S-B32932A3154M289
B32932A3154M289
CAP FILM 0.15UF 20% 305VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | Automotive |
| Tolerance: | Active |
| Voltage Rating - AC: | 0.15??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????20% |
| Dielectric Material: | 305V |
| Termination: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) |
| Applications: | 0.492 (12.50mm) |