B32926C3475K000
5S-B32926C3475K000
B32926C3475K000
CAP FILM 4.7UF 10% 305VAC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32926 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 305V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 110??????C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 1.634 L x 0.709 W (41.50mm x 18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.280 (32.50mm) |
| Termination: | PC Pins |
| Lead Spacing: | 1.476 (37.50mm) |