B32923C3474K000
5S-B32923C3474K000
B32923C3474K000
CAP FILM 0.47UF 10% 305VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32923 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 305V |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 1.043 L x 0.335 W (26.50mm x 8.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.650 (16.50mm) |
| Termination: | PC Pins |
| Lead Spacing: | 0.886 (22.50mm) |