Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32923C3224M000
B32923C3224M000
5S-B32923C3224M000
B32923C3224M000
CAP FILM 0.22UF 20% 305VAC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:B32923
Tolerance:??????20%
Voltage Rating - AC:305V
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40??????C ~ 110??????C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.591 (15.00mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.886 (22.50mm)